مصاحبه با مهندس مهدی باباجانی رئیس جهاد کشاورزی گلوگاه مازندران

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان گلوگاه گفت: گلوگاه رتبه نخست تولید انجیر استان مازندران و رتبه نخست تولید انجیر تر کشور را به خود اختصاص داده است.

به گزارش روابط عمومی انجمن انجیر ایران، مهدی باباجانی، مدیر جهاد کشاورزی گلوگاه مازندران با بیان اینکه عمده انجیر این شهرستان سفید بومی یا زعفرانی است و انجیر سیاه، انجیر سبز یا دیررس پاییزه، انجیر سه فصل نیز در این شهرستان کشت می‌شود، گفت: گلوگاه رتبه نخست تولید انجیر استان مازندران و رتبه نخست تولید انجیر تر کشور را به خود اختصاص داده است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان گلوگاه با بیان اینکه سطح زیرکشت انجیر گلوگاه 150 هکتار است که 100 هکتار آن بارور است، اظهار داشت: سالانه 800 تا یک هزار تن انجیر در گلوگاه تولید می‌شود.

باباجانی اظهار داشت فروش عمده انجیر گلوگاه به صورت تازه‌خوری است، خاطرنشان کرد: بخش کمی از تولیدات که حدود 15 درصد است توسط جوامع محلی کارگاه‌های خانگی به مربا، شیره، مارمالاد و غیره تبدیل می‌شود.

وی با بیان اینکه ترویج توسعه باغات، صنایع تبدیلی و صدور مجوز نهالستان از برنامه‌های جهاد کشاورزی برای توسعه کشت انجیر در گلوگاه مازندران است، عنوان کرد: در راستای احداث کارگاه‌های فرآوری و صنایع تبدیلی مشکلات اقتصادی وجود دارد از این رو جهاد کشاورزی به افراد واجد شرایط برای راه‌اندازی این کارگاه‌ها تسهیلات کم‌بهره اعطا می‌کند.