میز ملی توسعه تولید و صادرات محصول ارگانیگ انجیر در فارس راه‌اندازی شد

گروه استان‌ها_ معاون سازمان صمت استان فارس از برگزاری میز ملی توسعه تولید، فرآوری و صادرات محصول ارگانیگ انجیر در فارس و رونمایی از سایت ملی انجیر ایران خبر داد و گفت: استان فارس رتبه نخست تولید انجیر را در کشور دارد.

سید رضا ساداتی با اشاره به اینکه استان فارس رتبه اول تولید انجیر را در کشور دارد، اظهار داشت: انجیر از مزیت‌های صادراتی استان فارس و کشور محسوب می‌شوند و ارتقاء سطح دانش تخصصی تولیدکنندگان و صادرکنندگان و بنگاه‌های تولیدی – صادراتی در این حوزه اهمیت بسزایی دارد.

وی با بیان اینکه 95 درصد کل انجیر خشک کشور در حوزه استهبان، داراب، نی‌ریز و جهرم تولید می‌شود، گفت: برند سازی بین المللی یک اصل مهم برای حضور و بقا در بازارهای جهانی است.

معاون برنامه‌ریزی و سرمایه‌گذاری سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس افزود: بحث ثبت برند ملی و بین‌المللی انجیر استهبان و استان، ارتقای صنایع مرتبط با بسته‌بندی و فرآوری این محصول فانتزی و ارگانیک محلی و بومی متناسب بازارهای جهانی در توسعه و ایجاد اشتغال پایدار و افزایش ارزش افزوده این نوع محصولات اثرگذار است.

ساداتی در خصوص صادرات محصول انجیر نیز اظهار داشت: افزایش هم‌افزایی بین صادرکنندگان انجیر در استان و کشور از برنامه‌های ما در توسعه صادرات این محصول در استان است که برنامه‌ریزی‌هایی برای برگزاری جلسات مستمر و مداوم با صادرکنندگان انجیر در سال جاری پیش‌بینی شده است.

معاون برنامه‌ریزی و سرمایه‌گذاری سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس عنوان کرد: جهت صادرات این محصول، تسهیل زیر ساخت‌ها، بسته‌بندی‌های استاندارد و بهداشتی، توجه به کشور‌های آسیای میانه، کشورهای حوزه خلیج فارس و برخی کشور‌های اروپایی در جهت بالابردن ارزش افزوده، رشد و توسعه فعالیت‌های اقتصادی و جهش تولید اثر گذار است.

وی با بیان اینکه عمده انجیر فارس در شهرستان‌های استهبان، نی ریز، داراب، جهرم و کازرون تولید می‌شود، اظهار داشت: 36 واحد بسته‌بندی انجیر در استان فعال است که بر اساس آمار منتشر شده در سال گذشته بیش از  47 میلیون دلار انجیر از استان فارس به خارج از کشور صادر شده است.